Історія розвитку ФЕДЕРАЦІЇ КІКБОКСИНГУ УКРАЇНИ «ІСКА»

ПРОГРАМА
розвитку кікбоксингу «ІСКА» в
Україні на 2016-2020 р.р.

iska

Кікбоксинг, один з наймолодших, але дуже популярних видів спортивного єдиноборства, зародився в якості самостійної дисципліни на початку 70-х років, з початку в США, а потім і Західній Європі. Об'єднавши таким чином, Схід і Захід. Завоював широку популярність в десятках країн світу за дуже короткий проміжок часу.

Вивчаючи історію виникнення кікбоксингу, необхідно відмітити єдиноборства, на основі яких створювався цей вид спорту. В першу чергу це американське карате, фул-контакт карате, тхеквондо, тайський та англійський бокс.

Кікбоксинг - від англійського "kick" - бити ногою і "boxing" - бити рукою. До зародження кікбоксингу в Америці, в кінці 60-х та на початку 70-х років існувало багато стилів і шкіл східних єдиноборств і в кожному з них були свої правила. Тому виникла ідея провести змагання за узагальненими правилами, щоб у них могли виступити представники різних бойових мистецтв. Ці змагання отримали назву " Ол стайл карате" або "Фул-контакт карате". В Європі фул-контакт карате почало розвиватися з травня 1974 р., коли  в Берліні був організований Перший європейський турнір з карате всіх стилів з метою виявлення абсолютного переможця з контактного карате.

У вересні 1974 р. у Лос-Анжелісі вперше проходить чемпіонат світу з контактного карате у чотирьох вагових категоріях. Цей турнір проводила Професійна асоціація карате (PKA), яка і стояла біля витоку створення кікбоксингу. Коли через правові труднощі в 1985 р. почався занепад PKA і вона перестала функціонувати, група великих промоутерів США і колишні керівники PKA вирішили створити новий орган.

16 липня 1986 р. народилася Міжнародна асоціація спортивного карате (ІSКА - International Sport Karate Association). Його перші президенти Майк Сойєр, Карин Тернер, Тоні Томпсон, Джон Уорлі та Скотт Кокер, а також більшість колишніх промоутерів PKA приєдналися до ISKA. Основні поєдинки за участю кращих представників цього виду спорту транслювалися по телебаченню мережі ESPN і принесли авторитет і визнання нового органу.

Європейське відділення ISKA створено 9 жовтня 1986 р., коли Олівер Мюллер і Мохамед Хоссейн були призначені європейськими президентами ISKA. Розвиток ІSКА швидко поширювався по всьому світу, а коли залізна завіса була знята, стала першою організацією, що об'єднала змагання в країнах Східної Європи, а також в Австралії, Японії та Південній Африці. Були затверджені нові дисципліни ISKA, розроблені та удосконалені нові правила проведення поєдинків і змагань.

З 1989 р. почався розвиток ISKA в Україні. В грудні 1990 р. ІSКА була офіційно визнана в СРСР. Перший чемпіонат України був проведений в    1990 р. (Ужгород), а у Вінниці відбувся чемпіонат, який спонукав подальший розвиток та вихід на міжнародну арену видатних спортсменів - легенд ІSКА: Віталія Кличка, Віктора Дорошенка, Олексія Нечаєва.

Перехід в нове тисячоліття ISKA відзначила спортивним брендом K-1. Два світових титули ISKA були розіграні відповідно до східних правил.

На першому K-1 MAX в Токіо у листопаді 2000 р. японський Стар Масато переміг Мурхада Сарі (Франція) в напівсередній вазі, а японець Такаюкі Кохіруімекі завдав поразки англійському чемпіону Нілу Вудсу в супер-напівсередній вазі. Бій голландської суперзірки Деккерса в K-1 MAX з японським чемпіоном Акеомі Нітті закінчився нічийним результатом.

Володіючи значними можливостями, ISKA також зберегла своє лідерство на арені традиційних турнірів з бойових мистецтв. Відкритий чемпіонат ISKA у США зазвичай розглядається як найбільш престижна подія в своєму роді. Захід регулярно приймає більше 3500 спортсменів, які представляють більше 50 країн. Ніч чемпіонів ISKA транслюється в прямому ефірі на каналі ESPN, а основні моменти редагуються в спеціальну презентацію для ESPN, ESPN2 і ESPN International.

Зміна назви з Міжнародної асоціації спортивного карате (ІSКА - International Sport Karate Association) в Міжнародну Спортивну Асоціацію карате і кікбоксингу (ІSКА - International Sport Karate & Kickboxing Association) відбулася в 2006 р., і перший чемпіонат світу з ISKA серед аматорських членів Асоціації пройшов у Штутгарті (Німеччина).

Президент Федерації кікбоксингу України "ІСКА" Олег Мандзюк входив до складу робочої групи, яка ініціювала зміну назви Асоціації. Ці ініціативи були розглянуті у 2014 р. в Мілані на Всесвітніх Національних зборах директорів ISKA. Було прийнято рішення та затверджено кінцеву назву Асоціації - Міжнародна Спортивна Асоціація Кікбоксингу (ISKA - International Sport Kickboxing Association).

У 2014 р. збірна України на чемпіонаті світу в Іспанії здобула  18 нагород, 6 з них - золоті медалі.

На чемпіонаті Світу у Штутгарті в травні 2016 р. збірна команда України здобула 9 золотих медалей, 13 срібних і 7 бронзових нагород.

В 2017 року на Чемпіонаті Світу ISKA у м. Афіни, Греція - наші кікбоксери одні з найкращих у світі! Супер успішний виступ збірної: 31 – золота медаль, 14 – срібних, 16 бронзових нагороди. Це забезпечило 3-є загальнокомандне місце. За стабільно високими показниками збірної було прийнято рішення про надання права проведення чемпіонату світу - 2018  Україні. 

ISKA робить вагомий внесок у розвиток світового спорту, забезпечує удосконалення усіх напрямків спортивної діяльності, дотримується високих стандартів проведення поєдинків та міжнародних турнірів, популяризує як спорт в цілому, так і дитячо-юнацький кікбоксинг.

Будучи вільним від догматизму, філософських течій, традицій та легенд, що мають місце майже в усіх єдиноборствах Сходу, кікбоксинг "ІСКА" є дійсно відкритою та вільною системою фізичного удосконалення.

Кікбоксинг "ІСКА" впевнено можна назвати продуктом масової творчості спортсменів, тренерів, інструкторів. За короткий час кікбоксинг "ІСКА" став популярним як у професійному, так і в аматорському напрямках цього єдиноборства. Правоохоронні органи світу використовують кікбоксинг "ІСКА" як засіб фізичної підготовки. В Україні кікбоксинг "ІСКА" розглядається як один із заходів фізичного впливу, який можуть застосовувати працівники правоохоронних органів при виконанні службових обов'язків.