Історія розвитку ФЕДЕРАЦІЇ КІКБОКСИНГУ УКРАЇНИ «ІСКА»

ПРОГРАМА
розвитку кікбоксингу «ІСКА» в
Україні на 2016-2020 р.р.

iska

Кікбоксинг, один з наймолодших, але дуже популярних видів спортивного єдиноборства, зародився в якості самостійної дисципліни на початку 70-х років, з початку в США, а потім і Західній Європі. Об'єднавши таким чином, Схід і Захід. Завоював широку популярність в десятках країн світу за дуже короткий проміжок часу.

Вивчаючи історію виникнення кікбоксингу необхідно відмітити про єдиноборства на основі яких створювався цей "вид спорту". В першу чергу, це "американське" карате, фул-контакт карате, тхеквондо, тайский і английский бокс.

КІКБОКСИНГ - від англійського "kick" - бити ногою і "boxing" - бокс. Виникнення цього терміну приписують Чаку Норрісу, багатократному чемпіону світу по кікбоксингу.

Але до моменту зародження кікбоксингу в Америці, в кінці 60-х на початку 70-х роках, існувало багато стилів і шкіл східних єдиноборств, але, так як в кожному із них були свої правила, виникла ідея провести змагання по таким узагальненим правилам, по яким могли б виступити представники різних бойових мистецтв. Ці змагання отримали назву " Ой стайл карате", або "Фул-контакт карате". Прославленими майстрами стали такі бійці, як Чак Норріс, Майкл Стоун, Джо Люїс, Білл Уоллес, Джефф СмітЛаррі Карнахен і багато інших.

В Європі фул-контакт карате почало розвиватись з 1974 року, коли у травні в Берліні було організовано Перший європейський турнір по карате всіх стилів з метою виявлення абсолютного переможця з контактного карате.

У вересні 1974 у Лос-Анжелісі вперше проходить чемпіонат світу з контактного карате у чотирьох вагових категорія. Цей турнір проводила Професійна асоціація карате (PKA) яка і стояла біля витоку створення кікбоксингую. PKA була заснована в 1974 році Доном Куайном та Джо Корлі. Ними було розроблено систему ранжирування перших поєдинків: Чемпіони ПКА були зірками нового виду спорту, першими в гучних видах бойових мистецтв. Серед них були Жан-Ів Терио, Бред Hefton, Джеррі Трімбл, Стів Шеппард та інші.

Коли через правові труднощі в 1985 році почався занепад PKA, і вона перестала функціонувати, то група великих промоутерів США і колишні керівники PKA вирішили створити новий орган.

16 липня 1986 року народилася Інтернаціональна асоціація карате спорту.

Його перші президенти Майк Сойєр, Карин Тернер, Тоні Томпсон, Джон Уорлі і Скотт Кокер. Більшість колишніх промоутерів PKA приєдналися до ISKA. Основні поєдинки за участю кращих спортсменів цього виду спорту транслювалися по телебаченню мережі ESPN і принісли авторитет і визнання нового органу.

Європейське відділення ISKA було створено 9 жовтня 1986 року коли Олівер Мюллер і Мохамед Хоссейні були призначені європейськими президентами ISKA.

ISKA швидко поширювалася по всьому світу, а коли залізна завіса була знята вона стала першою організацією яка об”єднала змагання в країнах Східного Європи. Основні поєдинки також проведені в Австралії, Японії і Південній Африці. Було затверджено нові дисципліни ISKA, вдосконалено та розроблено нові правила проведення поєдинків та змагань.

З 1989 року почався розвиток ISKA в Україні. В грудні 1990 року кікбоксинг був офіційно визнаний в СРСР, як вид спорту. Перший чемпіонат України був проведений в 1990 році (м.Ужгород), а в місті Вінниця, відбувся чемпіонат який спонукав подальший розвиток Українського кікбоксингу та вихід на міжнародну арену видатних спортсменів, легенд кікбоксингу: Віталія Кличко - чотириразового чемпіона світу серед професіоналів по версії ІСКА, Віктора Дорошенко - чорний пояс по кікбоксингу, 4-й дан версії ІСКА, чемпіона Європи 1992р., інтерконтинентального чемпіона Європи та світу 1995 року, Олексія Нечаєва - чорний пояс по кікбоксингу 5-й дан версії ІСКА, чемпіон СНГ- ІСКА 1992р., чемпіон Європи 1993р., чемпіон світу 1994р.,чемпіон Росії 1995р. по версії ІСКА м. Москва.

Перехід в нове тисячоліття ISKA відзначила спортивним брендом K-1. Два світових титули ISKA були розіграні відповідно до східних правил. На першому K-1 MAX в Токіо у листопаді 2000 року, японський Star Масато переміг Murhad Сарі Франція в напівсередній вазі, а японець Такаюки Kohiruimaki завдав поразки англійському чемпіону Нілу Вудсу в супер-напівсередній вазі. Бій голландської суперзірки Деккерса в K-1 MAX з японським чемпіоном Akemi Нітти закінчився нічийним результатом.

ISKA почала робочі відносини з провідними промоутером Скотом Кокером в хостингу K-1 USA на курортах казино Bellagio і Mirage в Лас-Вегас. Директор ISKA налагодив співпрацю з Чак Норріс World Combat League у рамках ліги кікбоксингу. Бої і турніри ліги транслювалися протягом багатьох сезонів на кабельному телебаченні VERSUS. Президент ISKA Корі Шафер ставив максимальні завдання у напрямку популяризації кікбоксингу як у США так і у всьому світі.

Рухаючись з часом, промоутер Скотт Кокер організував змішані види бойових мистецтв (ММА) і в перших затвердженних ISKA поєдинках 10 березня 2006 року в Каліфорнії на матчі Франк Shamrock з Cesar Gracie була зібрана рекордна аудиторія 18,265 глядачів.

Володіючи значними можливостями ISKA також зберігла своє лідерство на арені традиційних турнірів з бойових мистецтв. Відкритий чемпіонат США ISKA зазвичай розглядається як найбільш престижна подія в своєму роді. Захід регулярно приймає більше 3500 спортсменів, що представляють більше 50 різних країн. Ніч чемпіонів ISKA транслюється в прямому ефірі на каналі ESPN, а основні моменти редагуються в спеціальну презентацію для ESPN, ESPN2 і ESPN International.

Зміна назви з Міжнародної асоціації карате в Міжнародний Спорт карате і кікбоксингу відбулася в 2006 році і перший чемпіонат світу ISKA серед аматорських членів асоціації пройшов у Штутгарті, Німеччина.

В 2014 році збірна України на чемпіонаті Європи в Іспанії здобула 18 нагород, 6 із них - золоті медалі!

Президент федерації кікбоксингу України Олег Мандзюк входив до складу робочої групи, яка і ініціювали зміну назви асоціації. Ці ініціативи були розглянуті у 2014 році в Мілані на Всесвітніх Національних зборах директорів ISKA. Було прийнято рішення та затверджено кінцеву назву асоціації - Інтернаціональна Спортивна Кікбоксерська Асоціація (ISKA)

На чемпіонаті Світу у Штудгарті в травні 2016 року збірна команда України здобула 9 золотих медалей, 13 срібних і 7 бронзових нагород.

ISKA вносить вагомий внесок у розвиток світового кікбоксингу, забезпечує вдосконалення усіх напрямків діяльності, дотримується високих стандартів проведення всеукраїнських та міжнародних заходів, популяризує, як  розвиток дитячо-юнацького кікбоксингу, так і спорту в цілому!

В 2017 року на Чемпіонаті Світу ISKA у м. Афіни, Греція - наші кікбоксери одні з найкращих у світі! Супер успішний виступ збірної: 31 – золота медаль, 14 – срібних, 16 бронзових нагороди. Це забезпечило 3-є загальнокомандне місце. За стабільно високими показниками збірної було прийнято рішення про надання права проведення чемпіонату світу Україні. 

І мрії ставатимуть реальністю!

1-6 травня 2018 року в м. Києві відбудеться Феєричне Свято Спорту!

 

Це наша місія !